Centrum zdravia a fyzioterapie

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA IMG_2802 IMG_2801

         Centrum zdravia a fyzioterapie sa venuje podpore zdravia, zdravého pohybu a zdravého životného štýlu, ako aj fyzioterapii. Zameriava sa na uvoľnenie preťažených svalov a kĺbov, zlepšenie prekrvenia, zmiernenie bolesti. Využíva rôzne uvoľňovacie techniky, prístrojové aj manuálne masáže, jemné, nenásilné a primerané posilnenie oslabených svalov, úpravu nesprávneho postavenia kĺbov.

        Fyzioterapeut – špecialista Vás na základe vstupného pohovoru o Vašich problémoch oboznámi s príčinami vzniku  Vašich  problémov, odporučí Vám vhodné procedúry a výkony (môžete  si vybrať z množstva procedúr a výkonov, ktoré sú v ponuke),   môžete sa naučiť nebolestivé nenáročné pohyby pre zvládnutie Vašich problémov.

Naše pracovisko navštevujú aj tehotné mamičky s bolesťami chrbta a s refluxom,  mamičky s deťmi do 2-3 rokov pre kontrolu správneho pohybového vývoja detí, deti s plochonožím a bolesťami hlavy alebo chrbta, športovci po úrazoch kolien, ramien, klienti po operáciách chrbtice, kolien a ramien ap.

Získate „návod na použitie“ svojho tela s cieľom zlepšenia pohyblivosti chrbtice a kĺbov, dokážete ovplyvniť pocity nepohody a únavy, pričom sú rešpektované Vaše obmedzenia ( zdravotný stav – umelý kĺb, operácie chrbtice, kolien, vysoký tlak,  tehotenstvo, detský vek, a iné).

Ak máte záujem o konzultáciu, poradenstvo alebo procedúry,  môžete  sa objednať na dole uvedenom čísle. Volať môžete cez pracovné dni denne od 8:00 do 17:00 hod.

       Firmy môžu využiť služby „Fyziofitu – centra zdravia a fyzioterapie“ na regeneráciu svojich zamestnancov s úhradou zo sociálneho fondu.

       Ponúkame Vám odstránenie/zmiernenie Vašich bolesti, regeneráciu Vašich síl, ale aj  optimálne riešenie vzniknutých porúch pohybového systému.

Z odborných článkov:

…. Príčinou ich vzniku problémov pohybového systému  je jednostranné preťažovanie svalstva hlavy, trupu, končatín, pri práci, po úraze alebo po psychickom či pracovnom vypätí každého z nás v bežnom živote. Reč tela je najpoužívanejšou rečou na svete. Ak ju zámerne nepočúvame alebo potláčame, dochádza k bolesti a únave svalov, kĺbov, šliach.  Psychické preťaženie je zasa schopné somatizovať problémy, kedy sa psychické vypätie prenáša na orgány tela (vnútorné, ale aj vonkajšie – svaly,kĺby, väzy), a tak dochádza k vzniku patologických procesov na tele….

….Bolesť sa pre nás stáva súčasťou života. Kým sa  dokážeme ako-tak hýbať, tak si ju nevšímame, alebo ju potláčame liekmi. Máloktorí z nás si uvedomujú, že nesprávnymi pohybovými návykmi denne škodíme svojej chrbtici a kĺbom. Už aj také „maličkosti“ ako je dýchanie, chôdza, stoj, sed, poloha v spánku, športová (ne)aktivita či pracovné stereotypy ovplyvňujú náš zdravotný stav. Trpíme bolesťami chrbta a hlavy, závratom, máme obmedzené pohyby krku, chrbtice, kĺbov. Zdravotný stav sa môže zhoršiť natoľko, že vyhľadáme odborného lekára, ktorý Vám odporučí lieky a rehabilitáciu.  Vtedy je metódou prvej voľby liečby práve jemná manuálna terapia….

….Tvrdenie, že kľud lieči, je rozporné (napríklad pri seknutí v krížoch alebo v krku). Treba ho nahradiť úslovím, že lieči skôr krátky odpočinok, ako trvalý fyzický kľud, ktorý sa prejaví postupným zhoršením štruktúry a funkcie pohybovej sústavy. Preto nie je vhodné zakazovať telesný pohyb pri všetkých ochoreniach ako automatickú inštrukciu, ale obmedziť ho na miesta s procesom hojenia. Udržiavanie zdatnosti zachovaných štruktúr pomáha k urýchleniu liečebného procesu….

Comments are closed.