Mojžišovej metóda, bolesti v tehotenstve

canstockphoto17769790 canstockphoto6839107 canstockphoto5855592 canstockphoto12557959

Metóda lieči niektoré druhy funkčnej sterility žien (neschopnosti otehotnieť), ľahký únik moču ( inkontinenciu ) a bolesti panvového dna po gynekologických a urologických operáciách, menštruačné bolesti spôsobené nesprávnou činnosťou svalov panvy ( u dievčat, po pôrode) , niektoré bolesti chrbta u tehotných žien, bolesti v oblasti kostrče a panvy, bolesti chrbta a iné.

Bolesti chrbtice a panvy v tehotenstve

Bolesti chrbta v tehotenstve sú často problémom u mamičiek. Môžu sa objaviť už od 3.-5. mesiaca tehotenstva.

Ak máte bolesti  krku, krížov, bolesti vyžarujúce do horných alebo dolných končatín a tehotenstvo je v poriadku, teda fyziologické ( nekrvácate a nemá iné výrazné potiaže), je vhodné absolvovať bezbolestivú liečbu – fyzioterapiu.

Je totiž normálne (pokiaľ je to možné  a nie sú prítomné iné závažné ochorenia), že v tehotenstve Vás chrbát výrazne nebolí, hoci primeraná únava vo vyššom štádiu je prirodzená.

Metóda liečby plne rešpektuje Vaše dieťatko, Vaše obmedzenia a svalovú silu, resp.únavu.

Postup terapie závisí od ochorenia, ktoré liečime.

  • U  sterilitít je ošetrenie 1x mesačne medzi 7.-14. dňom menštruačného cyklu, liečba trvá aspoň 6 mesiacov (6 návštev). Pri každej návšteve je nutné ošetrenie panvového dna podľa Mojžišovej.  Cvičenie podľa Mojžišovej bez úpravy funkčných porúch znižuje úspešnosť liečby.
  • U tehotných žien s fyziologickým (normálnym) tehotenstvom – indikovaná terapia podľa bolestí, 2-3x týždenne.

 

Comments are closed.